Poprzedni artykuł opisywał w krótki sposób niesamowitą rolę koncentratorów tlenu w rozwoju współczesnej medycyny. Wyjaśniliśmy Państwu mechanizm działania aparatów tlenowych oraz w jaki sposób wpłynęły one na kształtowanie się współczesnej terapii wielu chorób w zaciszu domowym. Co, jednak gdy tlen medyczny potrzebny jest nam na zewnątrz, przykładowo podczas spaceru? Rozwiązaniem okazuje się mobilny koncentrator tlenu.

Przenośny koncentrator tlenu to urządzenie, które umożliwia korzystanie z tlenoterapii wszędzie tam, gdzie znajduje się jego posiadacz. W związku z tym mobilny aparat tlenowy można ze sobą zaprać np.:

  • do samochodu
  • w podróż służbową
  • na wakacje
  • na spacer
  • na wyjazd do rodziny lub znajomych

tlen w puszce

Oznacza to, że dzięki urządzeniu do przenośnej tlenoterapii zasilanemu na baterię, problem wielu objawów i schorzeń został rozwiązany. Nasz serwis dysponuje urządzeniem OLV-B1, firmy Oterapia. Jest to solidny przenośny aparat tlenowy z tlenem medycznym, który może być zasilany poprzez 3 różne formy:
1. Jak zwykłe urządzenie elektryczne, ze standardowego gniazdka.

2. Z gniazdka samochodowego 12V (tzw. “gniazdka zapalniczkowego”), dzięki specjalnemu adapterowi samochodowemu.

3. Z dołączonej do zestawu baterii.

Produkt firmy Oterapia posiada 2 lata gwarancji. Polski dystrybutor tych urządzeń posiada odpowiednie zaplecze serwisowe oraz bazę ewentualnych części zamiennych. Mobilne urządzenie do tlenoterapii OLV-B1 jest bardzo proste w obsłudze. Wystarczy kilka prostych czynności, by bez problemu korzystać z suplementacji tlenu w dowolnie wybranym miejscu. Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję obsługi.

Instrukcja obsługi mobilnego urządzenia do tlenoterapii:

1. Wybierz formę zasilania (bateria, gniazdko elektryczne lub gniazdko samochodowe).

2. Umieść koncentrator tlenu w odpowiednim miejscu:

  • na wózku transportowym
  • na fotelu samochodu lub autobusu

3. Uruchom urządzenie i ustaw żądany przepływ (od 0,5 do 5 litrów na minutę).

4. Załóż cewnik tlenowy lub przyłóż do twarzy maseczkę tlenową.

5. To wszystko! Korzystanie z przenośnego urządzenia do podawania tlenu jest proste i wygodne,

tlen w puszce

Podsumowując: tlenoterapia wykonywana koncentratorem na baterie z adapterem samochodowym i możliwością zasilania ze zwykłego gniazda elektrycznego, to doskonałe rozwiązanie wielu problemów osób wymagających tlenoterapii. Tlen medyczny można zabrać ze sobą w wiele miejsc, które do tej pory były dla niektórych osób niemalże niedostępne.