Urządzenie do podawania tlenu w pewnych sytuacjach okazuje się niezbędne. Wiele osób boryka się z różnego rodzaju schorzeniami, o czym niejeden raz wspominaliśmy w poprzednich wpisach na naszym blogu informacyjnym. Kiedy pojawia się decyzja o tym, że domowa tlenoterapia powinna nastąpić jak najszybciej, niestety zbliża się również wydatek pewnej sumy pieniędzy.

kalkulator

Wypożyczyć czy kupić?
Oczywiście my, jako sklep internetowy związany bezpośrednio ze sprzedażą aparatów do tlenoterapii, mamy stanowisko zdecydowanie przemawiające za tą drugą opcją, nie jest to jednak efekt związany z kwestią zysku czy marketingu. Naszym zdaniem, urządzenia medyczne, a szczególnie elektronika medyczna, to wyroby niesłychanie wrażliwe na czynniki zewnętrzne i np. częsty transport lub zmiany właścicieli.

Koncentrator tlenu to urządzenie skomplikowane technologicznie, którego wrażliwe elementy mechaniczne i elektroniczne nie są przystosowane do takiego traktowania, jakie „funduje im” wypożyczanie. Wystarczy wyobrazić sobie np. telewizor, który w pracuje od wielu, wielu lat i regularnie przechodzi z rąk do rąk, pokonując w tym czasie tysiące kilometrów od jednego użytkownika do drugiego. Taki sprzęt po prostu w pewnym momencie staje się elektronicznym złomem…

Zakup koncentratora tlenu na raty wydaje się w tym wypadku zdecydowanie najrozsądniejszym i przede wszystkim najpewniejszym. Przemawia za tym szereg korzyści, pozwoliliśmy sobie wymienić najważniejsze.

Dlaczego warto kupić nowy koncentrator tlenu na raty?
1. Otrzymujemy pełnowartościowy produkt – kupując w systemie ratalnym, natychmiast realizowane jest dla nas zamówienie nowego i w stu procentach wydajnego urządzenia, które z pewnością sprosta powierzonemu mu zadaniu.

2. Dobry aparat tlenowy kupiony na raty posiada 24 miesiące gwarancji – możemy być pewni, że niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup w opcji 12, czy 24 rat, nasze urządzenie będzie posiadało gwarancję bezawaryjnej pracy, co zapewni nam efektywność tlenoterapii na przestrzeni co najmniej dwóch lat i mówiąc wprost: święty spokój.

3. Wydajność urządzenia – koncentrator tlenowy to zamknięty w ładnym opakowaniu idealnie zgrany system współgrających ze sobą elementów elektronicznych i mechanicznych. Dodatkowo każde urządzenie do tlenoterapii posiada specjalne sita filtrujące, w których znajduje się czynnik chemiczny o określonej przez producenta wydajności. Nie jest żadną tajemnicą, że wydajność czynnika spada wraz z okresem użytkowania i upływem lat. Wypożyczalnie bardzo często oferują urządzenia, które wiele lat przepracowały na tak zwanym „zachodzie” (np. w Niemczech czy Francji), a następnie zostały sprowadzone do nas hurtowo, aby otrzymać nowe życie. Niestety, pewnych procesów cofnąć się nie da – wieloletnia eksploatacja zawsze pozostawia ślad. Dlaczego to takie istotne? Chodzi oczywiście o wydajność. Urządzenie, które nie dostarcza odpowiedniej ilości tlenu, staje się po prostu kompletnie nieefektywne i w zasadzie nieprzydatne. Pacjent musi otrzymać tlen o jak najlepszych parametrach, to jest podstawa i w zasadzie jedyna cecha skutecznej tlenoterapii.

4. Kwestie higieniczne i epidemiologiczne – oczywiście nie można zarzucić nikomu, że nie przeprowadził zabiegów dezynfekcyjnych pomiędzy poprzednim a kolejnym użytkownikiem danego urządzenia, jednak takie ryzyko jak najbardziej zawsze istnieje. Koncentrator tlenu dostarcza nam odpowiednią mieszankę gazów (w znacznej mierze czysty tlen) bezpośrednio do płuc, pokonując nasze wewnętrzne tkanki i błony śluzowe, warto mieć pewność, że w kontakcie z urządzeniem i jego efektem pracy, nie jesteśmy narażeni na styczność z materiałem zakaźnym.

5. Okres terapii bardzo często ulega nieplanowanym wydłużeniom – wiele osób stających przed koniecznością zakupu koncentratora tlenu zastanawia się, czy to urządzenie faktycznie będzie musiało pracować tak długo, jak trwa okres spłaty rat. Zgodnie z naszym wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie, czas użytkowania koncentratora tlenowego niestety często przedłuża się z tygodni do miesięcy, a te z kolei nawet do lat. Tlenoterapia bowiem podnosi jakość życia osób chorych, a wspomniane choroby nierzadko posiadają okresy lepsze lub trudniejsze dla pacjenta. Wielokrotnie dochodzi do sytuacji, kiedy tlenoterapia musi być wznowiona lub jej całkowite ograniczenie niestety nie jest możliwe. Oczywiście dużo zależy w tu od konkretnego człowieka i jego przypadku pod kątem medycznym.

Oterapia OLV-5
Stacjonarny koncentrator tlenu

Wymienione powyżej informacje są efektem naszego doświadczenia i rozmów z użytkownikami naszych urządzeń. W przeszłości nasza firma również częściowo funkcjonowała jako wypożyczalnia koncentratorów tlenu, doszliśmy jednak do wniosku, że dostarczane przez nas urządzenia muszą w być w 100% sprawne i wydajne.

Informacja dodatkowa
Nie jest żadną tajemnicą, że najkorzystniejsze raty powinny być dostępne na zasadzie 0% – oznacza to, że za zakupiony produkt kupujący zobowiązuje się zapłacić dokładnie tyle, ile faktycznie wynosi jego cena – czyli bez obciążania kupującego dodatkowymi kosztami. Taki układ jest naszym zdaniem najbardziej uczciwy i korzystny dla klienta.